Skip to content

Dublin’de Yağmur!

Dışı seni içi beni yakar tam anlamıyla Dublin’de yaşamayı tarif eden bir söz. Dışarıdan bakıldığında muhteşem doğası ve sakin şehri insanı cezbetse de, aslında gerçekler çok farklı. İklim, iklim, iklim! Belki de sadece benim gözüme batıyor ama bundan kurtulamıyorum. Bu yazımda Dublin’e karşı serzenişlerimi paylaşacağım.

İrlanda’ya daha yeni gelmişim. Biliyorum çok yağmur yağdığını. Ondan kafa olarak hazırlıklıyım. Fakat arkadaş, bir hafta yağmur yağar mı? Yağdı. 🙁 Tabiki ilk zamanlar kafama fazla takmadım. İlk bir sene dert etmedim hiç. Peki ya sonra?

Diyelim ki bahar ayındasınız. Dışarı çıktınız, hava ne kadar da güzel. Her taraf yemyeşil. Süper bir gün geçireceksiniz. Ne oldu? Bir fırtına, bir boran, rüzgarla kopup gelen yağmur. Bütün güzel duygularınız, hayat heyecanınız bir anda yalan oldu mu? Ne yazık ki.

Yada yaz aylarındasınız. Ne bekliyorsunuz biraz olsun güneş, biraz olsun içiniz ısınsın değil mi. Olmaz olamaz. Bırakın yazı, yılın toplamında 20 günü güneşli geçirirsen öpte başına koy.

Yağmur demiştim ama aslında rüzgarı da es geçmeyelim. Kışın dereceler hava hep ılıkmış gibi gösterir. Gerçek çok farklı. O kadar kötü rüzgar esiyor ki, neredeyse 6 ay soğuk.

Bitmedi, devam edecek…

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *