Skip to content

Modern Warfare 2

modern-warfare-2

Medal Of Honor ve Allied Assult gibi güzel oyunların altında imzası olan Infinity Ward yeni oyunu modern warfare 2 ile Call of Duty serisinin en son oyunu olarak oyun piyasasını alt üst etti. Özellikle modern warfare alan oyun severler, oyunun ikincisini de almaktan çekinmediler. Bizim de hoşumuza giden bir oyun olduğu için sizinle oyun detaylarına kısa kısa bakalım. Öncelikle oyunun senaryosuna değinmek istiyorum. Aslında oyunların senaryolarına pek takılmama rağmen bu sefer cidden etkilendim. Ummadık anlarda oyunun içine giren karakterler ve oyunun amacı insanı cidden kendine bağlıyor.

Oyunun grafiklerinde modern warfare’a göre çok bir fark yok ama renklerde ciddi anlamda gelişme sağlamışlar. Ayrıca silahlar nerdeyse gerçeğiyle aynı. Oyundaki karakter detaylarıda ilgi çekici.Bu gelişmelere rağmen oyun çok iyi performans sergiliyor. Mesela 1.83 ghz işlemcili ve geforce 7600 ekran kartı olan bir bilgisayar çok iyi olmasada oyunu idare edecek kadar oynatabiliyordu. Bu da ne kadar ince işçilik yapıldığının bir göstergesi.

Oyunun zorluk derecesi ise hard da çok fazla olmasa da veteran’da cidden saç baş yoldurduğu söyleyebilirim. Ben oyunun campaigni ve solo play bölümünü veteran’ da bitirdim. Uğraşılırsa bitirmemeniz için bir neden yok. Ama oyunun yapay zekası cidden acayip iyi. Öyle ki sizinle çatışırken yer değiştirip sizi arkanızdan vurabiliyorlar. Yada taciz ateşleriyle sizin çıkmanızı sağlamaya çalışıyorlar.

Oyunda eksiklik olarak görebileceğim birkaç nokta var. Bunların başında köpeklere karşı cidden çaresiz olunulması çok büyük sıkıntı yaşatıyor oynayıcıya. Köpeği öldürmek için verilen zaman cidden az. En iyi yol zaten köpekleri silahla öldürmek.

Oyunla ilgili kısa bir not, oyun rusyada toplatıldı. Çünkü Rusların kendi vatandaşlarını öldürdüğü sahne sakıncalı gelmiş. Bunun üzerine oyunun o kısmı atılmış.

Kısaca cidden son zamanlarda oynadığım en iyi FPS(First Person Shooter Video Game). Oyun cidden satılmayı hakediyo. Zaten ilk gün 4 milyon civarında sattı. Alan arkadaşlarım ve ben gayet memnunuz. Herkese tavsiye ederim.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *