Skip to content

Şampiyonluğun Hikayesi

promo_fcb-eng1

Zor bir seneydi aslında. Her şey çok kolay olmuş gibi geliyordu dışardan bakıldığında ama Barça çok çalıştı  kupaların her biri için. Bazen şansta yardım etti tabi :). Ama sevindirici olan 3 kupayıda birden almayı başaran takımın ilk Barçanın olmasıydı. Sonunda çok güzel bir sezon yaşattı Barça taraftarlarına.

Hele Reale 6 attığımız maç akıllara kazınacak ve içimizdeki real nefretinin dışa vurumuna dönüşecekti. O maçta Barça ruhunu gördük tabikide. Her atılan golde dahasını istedi taraftar ve olduda üzmedi Barçalı futbolcular :D. Real ise tarihinin acı ama gerçek hezimetlerinden birini yaşadı. Hiç bir dalda başarı gösteremedi geçen sezon. Şimdilerde astronomik transferlerle kendini avunduruyor ama bence sonları yine hüsran olacak…

Manchester United… Gerçektende iyi bir kadroya sahip bir takım… Fazla denilecek bir söz yok ama Barcelonanın ortasahası ile mücadele edebilecek dünyada takım yok Alex Ferguson’un dediği gibi. Ayağa paslarla rakibi yorup kendi oyunu rakibe kabullendirmek. Barçaya has süper paslar… Sonunda eze eze galip geldiğimiz bir maç oldu tabikide.

Sezonun tamamında gerçekten özverili bir çalışma gösterdi hem Barça teknik kadrosu hem de Barçalı futbolcular. Gelelim Guardiola’ya… Zaten futbol kariyeri olarak kendini gerçektende çok iyi kanıtlamış bir isim. Futbol zekasına denecek söz yok. Sezon başlarında biraz olsun şüpheye düşürdüysede takımı en iyi şekilde oynatmayı ve organize etmeyi başardı. Başarılarının devamını bekliyoruz…

Türkiyeden tabi Barça taraftarı olmak zor aslında. Her zaman bulamıyorsun izleyemiyorsun maçlarını. Ancak video sitelerinden geniş özetleriyle avunuyorsun. Camp Nou da izlemenin tadına varamıyorsun tabikide ama oda olur inşallah :D.

2 Comments

  1. Metehan Ayhan Metehan Ayhan

    Barcelona oturmuş bir takım olduğunu güzel futboluyla gösteriyor olabilir. Ama şunu kabul etmek lazım ki Barcelona
    geçen sezon dünyanın en iyi takımı değildi. Yıkılmayacak güçte Chelsea vardı ama hakemin yardımıyla Barcelona finale çıkmayı başardı. Chelsea belki Barcelona kadar göze hitap eden estetiklikte top oynamıyor ama günümüzde en profesyonel futbolu Chelsea oynuyor, yani savunma ve hücum dengesi mükemmel. Barcelona’nın son dakika golüne kadar kaleyi tutan şutu yokmuş bildiğim kadarıyla. Verilmeyen penaltılar da Chelsea’nın talihsizliği. Ama Messi’nin kalitesi tartışılmaz. Kişiliğiyle ve yeteneğiyle tam bir futbolcu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *